2nd  Limassol Anti-Cancer Classic Regularity Challenge

7 Νοεμβρίου, 2021 @ 10:00 πμ - 5:00 μμ

Η Λέσχη Ιστορικών & Κλασικών Οχημάτων Κύπρου και το Μουσείο Ιστορικού & Κλασικού Αυτοκινήτου σε συνεργασία με τον Αντικαρκινικό Σύνδεσμο Κύπρου, διοργανώνουν, την  Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2021, τον  αγώνα ακριβείας «» για κλασικά αυτοκίνητα (άνω των 25 ετών), και μη κλασικά (κάτω των 25 ετών) στη Λεμεσό.

Ο αγώνας θα έχει φιλανθρωπικό χαρακτήρα και όλα τα καθαρά έσοδα θα διατεθούν, όπως και πέρσι, προς ενίσχυση του Αντικαρκινικού Συνδέσμου Κύπρου.

Η εκκίνηση θα δοθεί στις 10:00π.μ. από το Μουσείο Ιστορικού και Κλασικού Αυτοκινήτου Κύπρου και о τερματισμός θα γίνει στην Πλατεία του Παλιού Λιμανιού.

Η διοργάνωση θα γίνει σε τρία σκέλη και οι διαγωνιζόμενοι θα διανύσουν μια απόσταση 68km συνολικά.

• 1ο σκέλος, 26.5km: Εκκίνηση από το Μουσείο Ιστορικού και Κλασικού Αυτοκινήτου Κύπρου προς Ζακάκι-Κολόσσι-Πολεμίδια και επιστροφή στο Μουσείο.
  • 2ο σκέλος, 31.5km: Εκκίνηση από το Μουσείο Ιστορικού και Κλασικού Αυτοκινήτου Κύπρου με κατεύθυνση προς ανατολικά προς το Κάστρο της Λεμεσού-Μόλο-Εναέριο-Λινόπετρα-Γερμασόγεια και επιστροφή στο Μουσείο.
  • 3ο σκέλος, 10km: Τα οχήματα δια διασχίσουν την Ανεξαρτησίας και θα τερματίσουν στην Πλατεία Παλαιού Λιμανιού, όπου θα γίνει ανακήρυξη των νικητών και απονομή βραβείων από τον Δήμαρχο της Λεμεσού και παρουσία άλλων επισήμων.

Η διοργάνωση θα καλυφθεί και θα μεταδοθεί από τηλεοπτικούς σταθμούς και τοπικά Μ.Μ.Ε.

Χορηγίες και εισφορές

Λόγω του φιλανθρωπικού χαρακτήρα της εκδήλωσης

• Θα γίνονται δεκτές εισφορές από διαγωνιζόμενους και μη.
  •  Οι συμμετέχοντες θα μπορούν να βρουν οι ίδιοι  χορηγούς οι οποίοι θα διαφημίζονται στα αυτοκίνητα τους.

Με εισφορά 350€ ο κάθε χορηγός μπορεί να προβάλει την εταιρεία ή τα προϊόντα του σε ένα διαγωνιζόμενο όχημα στις 4 πλευρές, με αυτοκόλλητα που θα φέρουν το λογότυπό του(sizes 20cm x 50cm). Με εισφορά 600€ ο  κάθε χορηγός μπορεί να προβληθεί σε δύο αυτοκίνητα.

Επιπλέον, υπάρχει η δυνατότητα ενοικίασης αυτοκινήτου από το Μουσείο για συμμετοχή στη διοργάνωση και όλα τα καθαρά έσοδα από την ενοικίαση θα δοθούν κατευθείαν στον Αντικαρκινικό Σύνδεσμο Κύπρου.

Δηλώσεις συμμετοχής

Οι δηλώσεις Συμμετοχής θα γίνονται δεκτές μέχρι τις 4 Νοεμβρίου του 2021.

Τα αυτοκίνητα που θα συμμετάσχουν θα πρέπει να είναι ασφαλισμένα, να έχουν υποβληθεί σε ΜΟΤ και να έχουν πληρωμένα τέλη κυκλοφορίας.

Το παράβολο συμμετοχής είναι €70  για διμελές πλήρωμα και περιλαμβάνει δύο δωρεάν γεύματα.

Η συμμετοχή για κάθε επιπλέον επιβάτη ανά αυτοκίνητο ανέρχεται στα €25.

Η συμμετοχή για παιδιά κάτω τον 15 ετών ανέρχεται στα €15.

Το παράβολο που θα καταβάλουν οι συμμετέχοντες ΔΕΝ περιλαμβάνει την προβολή τους με διαφημιστικά αυτοκόλλητα πάνω στα διαγωνιζόμενα οχήματα.

Ο αγώνας δεν περιλαμβάνεται στο  πρωτάθλημα Κλασικών Οχημάτων  της Λ.Ι.Κ.Ο.Κ για το 2021.

Για περισσότερες πληροφορίες, εγγραφές και εισφορές καλέστε στο  7000 9000 ή στο email likokclub@cytanet.com.cy

7 Νοεμβρίου, 2021

Διοργανωτής