8th Christmas Regularity Challenge

5 Δεκεμβρίου, 2021 @ 10:00 πμ - 5:00 μμ

Ο τελευταίος αγώνας του Πρωταθλήματος Κλασικών Οχημάτων ΨΑΛΤΗΣ – ΕΝΕΟΣ 2021 πλησιάζει.

Στις 5 Δεκεμβρίου 2021, η Λέσχη Ιστορικών και Κλασικών Οχημάτων Κύπρου διοργανώνει για 8η συνεχή χρονιά, τον καθιερωμένο Χριστουγεννιάτικο Αγώνα Ακριβείας.

Ο αγώνας θα σημάνει τη λήξη της αγωνιστικής περιόδου 2021. Αποτελεί τον πλέον σημαντικό αγώνα για πολλά πληρώματα, εφόσον θα αναδείξει τον  πρωταθλητή της φετινής χρονιάς.

Φέτος, η εκκίνηση της περιήγησης θα δοθεί από το Μουσείο Ιστορικού & Κλασικού Αυτοκινήτου στις 10:01 π.μ (εκκίνηση 1ου αυτοκινήτου).

Παρακαλείσθε να βρίσκεστε στο Μουσείο στις 9:00π.μ. για τα διαδικαστικά του αγώνα ενώ θα προσφερθεί πρωινό σε όλους του συμμετέχοντες.

Οι συμμετέχοντες θα ακολουθήσουν μια όμορφη διαδρομή σε χωριά της επαρχίας Λεμεσού με ενδιάμεση 20 λεπτή στάση για καφέ. Τα αυτοκίνητα θα τερματίσουν και πάλι στο Μουσείο Ιστορικού & Κλασικού Αυτοκινήτου.

Κατά τη διάρκεια της διαδρομής, θα υπάρξουν ερωτήσεις παρατηρητικότητας, για τις οποίες θα δοθεί ξεχωριστό βραβείο.

Εκτός από τα κλασικά οχήματα (μεγαλύτερα των 25 ετών) μπορούν να λάβουν μέρος και ΜΗ κλασικά οχήματα.

Χορηγός του πρωταθλήματος του 2021 είναι η εταιρεία ΨΑΛΤΗΣ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ και τα προϊόντα ЕNEOS  MOTOR OILS.

Τα βιβλιάρια διαδρομής, θα είναι διαθέσιμα από την Πέμπτη 2 Δεκεμβρίου, μετά το μεσημέρι.

Το κόστος συμμετοχής για διμελές πλήρωμα είναι €65,00. Για κάθε επιπλέον άτομο άνω των 12 ετών θα υπάρχει χρέωση €20,00 και €10,00 για παιδιά κάτω των 12 ετών.

Το πιο πάνω κόστος συμμετοχής συμπεριλαμβάνει:

1. Καφέ, τσάι και σνακ στο σημείο εκκίνησης.
  2. Γεύμα με ποτό/αναψυκτικό.
  3. Αναμνηστικό βραβείο συμμετοχής για κάθε πλήρωμα.

Τελευταία ημερομηνία υποβολής αιτήσεων η Παρασκευή, 3 Δεκεμβρίου 2021 και ώρα 13.00.

Πριν την έναρξη του αγώνα, στις 09.30 π.μ., θα πραγματοποιηθεί η παράδοση της επιταγής για τα καθαρά έσοδα του αγώνα 2nd Limassol Anti-Cancer Regularity Challenge, στον Αντικαρκινικό Σύνδεσμο Κύπρου.

5 Δεκεμβρίου, 2021

Διοργανωτής