International Commandaria Regularity Challenge

7 Ιουνίου, 2021 @ 9:30 πμ - 5:00 μμ

O δεύτερος αγώνας του πρωταθλήματος PSALTIS AUTOPARTS – ENEOS MOTOR OILS Classic Car Championship για το 2021 πλησιάζει.

Η Λέσχη Ιστορικών και Κλασικών Οχημάτων Κύπρου (Λ.Ι.Κ.Ο.Κ),  για φέτος διοργανώνει το  INTERNATIONAL  COMMANDARIA REGULARITY CHALLENGE, την Κυριακή, 6 Ιουνίου 2021.

Η εκκίνηση  του πρώτου σκέλους του αγώνα  θα δοθεί στις 09:30π.μ από το Μουσείο Ιστορικού & Κλασικού Αυτοκινήτου Κύπρου. Οι συμμετέχοντες ακολουθώντας μια όμορφη διαδρομή, θα κατευθυνθούν προς τα χώρια της Κουμανταρίας με δύο ενδιάμεσες  στάσεις στο  χωρίο Λιμνάτης και στο χωριό Λόφου.

Το μεσημέρι οι συμμετέχοντες θα καταλήξουν στο χωριό Κοιλάνι για γεύμα στο εστιατόριο «Τα  Τρία Πεύκα» και ξεκούραση.

Από το Κοιλάνι θα γίνει επανεκκίνηση του αγώνα με τελικό προορισμό το Μουσείο Ιστορικού & Κλασικού Αυτοκινήτου (Λήξη αγώνα γύρω στις 4:00μ.μ).

Στο Μουσείο θα ακολουθήσει τελετή για παράδοση των βραβείων στους νικητές και αναμνηστικών σε όλους τους συμμετέχοντες.

Η συνολική απόσταση που θα διανύσουν οι συμμετέχοντες είναι περίπου 100 χιλιόμετρα.

Για όλες τις λεπτομέρειες του Αγώνα παρακαλώ δείτε το βίντεο στο πιο κάτω link:

Χορηγός του πρωταθλήματος για το 2021 είναι η εταιρεία PSALTIS AUTOPARTS – ENEOS  MOTOR OILS .

Για περισσότερες πληροφορίες και διευκρινήσεις παρακαλώ επικοινωνήστε με τη Λ.Ι.Κ.Ο.Κ στα τηλέφωνα 7000 9000, 99252626  ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου: likokclub@cytanet.com.cy

7 Ιουνίου, 2021

Διοργανωτής